Zesde deel Scheldetunnel begint aan reis van meer dan 100 kilometer
Meer over
Vandaag is het aan tunneldeel zes om de reis te maken van Zeebrugge naar Antwerpen. Met vier sleepboten en één duwboot legt het een reis van meer dan 100 kilometer af via de Noordzee en de Schelde. De planning van de reis lees je op www.kanjersopkomst.be. Tijdens de reis vind je er ook de live locatie van het tunneldeel terug.
Ondertussen werken bouwheer Lantis en aannemer TM COTU* intensief aan een oplossing voor de plaatsing van het vierde tunneldeel, dat eerder vertraging opliep. De werkzaamheden aan dat onderdeel hebben echter geen invloed op het transport van het zesde tunneldeel.
Scheldetunnel maakt Ring mee rond
De Scheldetunnel bestaat uit twee kokers voor autoverkeer, een vluchtkoker en een zes meter brede fietskoker. De nieuwe tunnel biedt een extra kruising onder de Schelde en maakt zo mee de Antwerpse Ring rond. Vanaf 2028 kunnen fietsers de Scheldetunnel gebruiken, het autoverkeer volgt in 2030. De volledige Oosterweelverbinding is klaar in 2033.
*TM COTU staat voor Tijdelijke Maatschap Combinatie Oosterweeltunnel. De groep bestaat uit de Belgische bouwgroepen BESIX, Stadsbader Contractors, DEME en Jan De Nul.