Render oosterweel

Vooronderzoek nieuwe tijdelijke opslagplaats Laagland

Knooppunt Antwerpen-Noord – lus A12 naar E19

Aan de oostzijde van de E19 – tussen de uitvoeger van de R1 naar de A12 en het nieuwe fietspad langs de volkstuintjes – plant Lantis een tijdelijke opslagplaats voor grond: TOP Laagland. We dienden hiervoor reeds een omgevingsvergunning in. 

Momenteel voeren we enkele voorbereidende werken uit. Zo vond er in juni archeologisch vooronderzoek plaats door de stadsarcheologen. De aanleg van TOP Laagland zal vanaf dit najaar plaatsvinden. Dit betekent dat we bomen kappen langs de snelweg, voorzieningen plaatsen en werfwegen aanleggen.

Wanneer de planning en de werken concreter worden, brengen we buurtbewoners hiervan op de hoogte.

Wat gebeurt er op de TOP Laagland?

We gebruiken de TOP Laagland om materiaal en propere gronden van onze werven op te slaan. Het transport tussen onze werven en de TOP gebeurt via ons eigen werfwegennet en via een nieuwe werftoegang vanuit de snelweg.

Hoe milderen we de hinder voor de omgeving? 

De activiteiten op de TOP worden afgeschermd van de omgeving via een ingezaaide grasberm van 15 meter hoog. Zo vermijden we geluids- en stofoverlast. Bovendien leggen we tijdelijke grachten aan om een goede afwatering te verzekeren. Via de aanleg van een eigen werfwegennet vermijden we bijkomend vrachtverkeer op de lokale wegen. Na de Oosterweelwerken wordt de zone opgekuist en opnieuw ingezaaid.

Waarom bouwen we tijdelijke opslagplaatsen?

De Oosterweelwerken, waarbij we een nieuwe, verdiepte snelweg met overkappingen aanleggen, zijn een immense bouwopgave. Bovendien bouwen we de Oosterweelverbinding in een stedelijke omgeving, waar we heel weinig ruimte beschikbaar hebben.

Door het aanleggen van Tijdelijke Opslagplaatsen of TOP’s kunnen we de gronden, materialen en grondstoffen tijdelijk in de buurt van de werken stockeren. Zo verminderen we de hoeveelheid werftransport dat noodzakelijk is om de werken uit te voeren. We breiden tegelijkertijd ook ons werfwegennet uit zodat het werfverkeer tussen de opslagplaatsen en onze werven zo weinig mogelijk de openbare weg moet gebruiken. 

Meer informatie over tijdelijke opslagplaatsen kan je nalezen op www.oosterweelverbinding.be/tops.

In knooppunt Antwerpen-Noord plannen we een nieuwe TOP (tijdelijke opslagplaats) om grond te stockeren.
In knooppunt Antwerpen-Noord plannen we een nieuwe TOP (tijdelijke opslagplaats) om grond te stockeren.

Gerelateerd nieuws