Siberiabrug afgesloten voor vernieuwing wegdek op 16 en 17 november
Meer over
In de zone rond het Pomphuis bereiden we al een tijd de bouw van de Kanaaltunnels voor. In het kader van die werken is de Siberiabrug in het weekend van zaterdag 16 en zondag 17 november afgesloten in beide richtingen. We vernieuwen die dagen het wegdek van de Siberiastraat.
Siberiabrug afgesloten op 16 en 17 november
In november vernieuwen we gedeeltelijk het wegdek van de Siberiastraat. Als gevolg daarvan is de Siberiabrug in beide richtingen afgesloten van vrijdag 15 november om 22.00u tot maandag 18 november om 05.00u.
Autoverkeer van en naar de haven volgt een omleiding via de Oosterweelsteenweg en Noorderlaan. Rijd je van of naar de stad? Dan kan je omrijden via de Noorderlaan en Londenstraat, of via de Mexicostraat en Londenstraat.
Fietsers kunnen tijdens de werken wel nog de Siberiabrug passeren langs de zuidzijde. Let wel dat op zondag de Urban Trail plaatsvindt in Antwerpen. De looporganisatie zelf geeft die dag omleidingen aan via signalisatie.
We sluiten de Siberiabrug in het weekend van zaterdag 16 en zondag 17 november in beide richtingen om het wegdek van de brug te vernieuwen.
Cutter Soil Mix wanden beschermen de omgeving
Sinds deze zomer plaatsen we in het Albertkanaal damwanden. Die vormen de bouwkuip waarin we later de Kanaaltunnels zullen bouwen. Ook op het land bereiden we de bouw van de tunnels voor. Zo plaatsen we ter hoogte van het Pomphuis “Cutter Soil Mix” wanden, of waterremmende wanden, die er in de toekomst voor moeten zorgen dat de omgeving beschermd blijft tijdens de werkzaamheden. Wanneer de bouwkuip van de tunnels is opgevuld met zand, pompen we het water weg. Dankzij de waterremmende wanden heeft dit geen invloed op het waterpeil in de omgeving.
De noordelijke rijstroken van de Siberiastraat zijn sinds 21 oktober afgesloten. We hebben deze ruimte nodig als opstelruimte voor de machines die de waterremmende randen plaatsen. De zuidelijke rijstroken van de Siberiastraat blijven echter wel beschikbaar zodat verkeer in beide richtingen mogelijk blijft.