Vernieuwing bestaande Park and Rides
Rond de stad Antwerpen zetten we in op het vernieuwen van de bestaande P+R parkings. Dit doen we zodat zowel auto's als fietsen er veilig achtergelaten kunnen worden, wanneer je er overstapt op een ander vervoersmiddel.
Voor deze vernieuwingen heeft Lantis nieuwe fietsluifels ontworpen waarbij veiligheid centraal staat. Zo is er gekozen voor fietsluifels waar je doorheen kan kijken en voor goede verlichting.
Deze luifels hebben we in een eerste fase getest op de P+R in Massenhoven. Na deze test werd beslist om deze nieuwe luifels ook te bouwen op andere Park and Rides (zoals in Zoersel, Wommelgem en Stabroek).
Op deze manier komen er in de rand rond Antwerpen meer dan 400 veilige plaatsen voor je fiets bij.
P+R Zoersel "Den Haan"
Vanaf oktober 2023 tot en met april 2024 werkten we uitgebreid op de Park and Ride van Zoersel.
In de eerste fase plaatsten we fietsluifels waardoor er extra plaats kwam voor 128 fietsen. Tegelijkertijd bouwden we een laadstation voor 6 elektrische wagens.
P+R Massenhoven
Op de Park and Ride in Massenhoven, plaatsten we nieuwe fietsluifels met nieuwe plaatsen voor de fiets. Op deze manier kan je je fiets veilig achterlaten en op een andere manier verder pendelen.
In Massenhoven kwamen er 96 extra plaatsen.
P+R Wommelgem
De Park and Ride bij Wommelgem kreeg dankzij Lantis gloednieuwe fietsenstallingen. Lantis wil op deze manier de Park and Rides aantrekkelijker maken voor de pendelaars die de combinatie van fiets en openbaar vervoer of carpoolen toepassen.
Zo creƫerden we in Wommelgem 128 nieuwe fietsplaatsen.
Vanaf het najaar van 2026 voert Lantis werken uit aan het Hoppinpunt bij de P+R Wommelgem. Dit doen we samen met het Agentschap Wegen en Verkeer (AWV) en de gemeente Wommelgem.
We verbeteren de fietsroute naar het Hoppinpunt en breiden de P+R licht uit binnen de bestaande grenzen. Daardoor ontstaat een veilige en logische toegang tot de fietsroute via de Lode Zielenslaan. Dat maakt de route beter voor fietsers, maakt het makkelijker om verschillende vervoermiddelen te combineren en helpt tegelijk om de parkeerdruk te verminderen.
Nieuwe fietsluifels Stabroek (Kasteeldreef)
Aan het kruispunt Kasteeldreef/Moretuslei vervingen we eind 2024 de oude fietsstalling door drie nieuwe fietsluifels, goed voor 52 fietsparkeerplaatsen. Zo verhogen we het fietscomfort aan de halte van de snelbus naar Antwerpen.
2025
- P+R Rumst
Vanaf januari 2025 werkten we aan de bushaltes en de P+R Rumst. De werken vormen de carpoolparking om tot een volwaardig Hoppinpunt en verhogen het comfort van fietsers en busreizigers.
We verhoogden de busperrons en voorzagen ze van een aanrijdbare boordsteen. Zo kan je vlot op- en afstappen zonder niveauverschil. Geleidelijnen maken het perron toegankelijker voor slechtzienden. Bovendien worden aan beide haltes schuilhuisjes voorzien.
Op de Park and Ride zelf plaatsten we twee fietsluifels, goed voor 32 fietsparkeerplaatsen. Zo verhogen we het fietscomfort aan de halte van de snelbus.
- P+R Melsele
Lantis werkte vanaf eind maart 2025 aan de fietsinfrastructuur van de park and ride in Melsele.
- Deze fietsenstalling kreeg 128 extra fietsparkeerplaatsen, 10 extra plekken voor bromfietsen en 10 parkeerplaatsen voor bakfietsen.
- Dankzij de nieuwe fietsluifels en camerabewaking zet je na de werken je fiets veilig weg.
- Het bestaande fietspad richting de Grote Baan werd heraangelegd.
- Een nieuw geasfalteerd fietspad maakt in zuidelijke richting de verbinding met het bestaande fietspad naar de Vuurdoornstraat.
- P+R Stabroek (Laageind)
In Stabroek legde Lantis in 2025 de tijdelijke Park and Ride Stabroek aan ter hoogte van Laageind en het op- en afrittencomplex Stabroek.
De bestaande, doodlopende weg werd opnieuw aangelegd als een rondweg (enkelrichting) van waaruit de parkeerplaatsen bereikbaar zijn. Er is plaats voor 86 auto's, waarvan 5 parkeerplaatsen voor mindervaliden. Daarnaast maakt een voetpad vanuit de parking de verbinding naar de overdekte fietsenstalling en de bushalte langs de N111-Laageind.
We optimaliseren met de werken het kruispunt aan de Park and Ride. Zo verbeteren we de fietsveiligheid langs de N111-Laageind, specifiek ter hoogte van de toegangen tot Aertssen nv. Het kruispunt is bovendien ook beter aangepast aan de verwachtte toename van kruisbewegingen met de komst van de nieuwe Park and Ride. We focussen hierbij op de fietsbeweging komende van het complex Stabroek, aangezien fietsers richting de dorpskern van Stabroek hier hoge snelheden halen.
Lees meer in het nieuwsbericht
P+R Oelegem
Op de nieuw in te richten P+R Oelegem voorziet Lantis met Agentschap Wegen en Verkeer een nieuwe fietsenstalling.