Render oosterweel

Vernieuwing fietspaden Straatsburgbrug van maart tot mei

Van 31 maart tot 16 mei vernieuwen we de fietspaden op de Straatsburgbrug in beide richtingen. De fietspaden zijn al een tijdje in slechte staat en aan herstelling toe. Tijdens de werken is er in beide richtingen slechts één rijstrook beschikbaar op de Straatsburgbrug. Na de vernieuwing zullen fietsers en voetgangers één brede, geasfalteerde baan delen. Zo wordt de Straatsburgbrug opnieuw een vlotte en veilige verbinding voor fietsers en voetgangers.

 

De fietspaden op de Straatsburgbrug zijn al lange tijd in slechte staat. Omdat dit een belangrijke fietsroute is, vernieuwen we de komende maanden de fietspaden in beide richtingen. We werken de oneffenheden weg en asfalteren het volledige fiets- en voetpad. Op die manier komt het hoger gelegen voetpad op dezelfde hoogte als het fietspad en kunnen fietsers en voetgangers één brede baan delen. Zo fiets je binnenkort weer vlot en veilig over de Straatsburgbrug.

Van maandag 31 maart tot vrijdag 16 mei werken we aan de fietspaden. In beide richtingen zal gedurende de hele periode slechts één rijstrook beschikbaar zijn. Fietsers kunnen altijd door, maar rijden afwisselend aan één van beide zijden van de brug. Tijdens de werken plaatsen we veiligheidsschermen langs de Straatsburgbrug. De werkzaamheden worden gecombineerd met een aanpassing aan de verkeerslichten op het kruispunt aan het Havenhuis door Agentschap Wegen en Verkeer (AWV). Zo zorgen we voor de meest optimale afstemming van verschillende wegenwerken.

De werken aan de fietspaden van de Straatsburgbrug zullen ernstige hinder veroorzaken. We raden dan ook aan om de omgeving zoveel mogelijk te vermijden. Neem voor je vertrekt een kijkje op Slim naar Antwerpen om de slimste route en vervoersmiddel naar jouw bestemming te bepalen. 

 

We werken in drie fases:

Maandag 31 maart tot donderdag 10 april

Van maandag 31 maart tot donderdag 10 april werken we op het fietspad in noordelijke richting, naar de Groenendaallaan. 

In beide richtingen is er voor autoverkeer maar één rijstrook beschikbaar. Richting Groenendaallaan loopt de afsluiting van het kruispunt met de Merantistraat tot aan het einde van de brug zelf. Richting zuiden/Havenhuis loopt de afsluiting tussen de Narvikstraat en de Merantistraat.

Fietsers rijden in beide richtingen op het fietspad en de voor autoverkeer afgesloten rechterrijstrook richting Havenhuis.  

Van maandag 31 maart tot donderdag 10 april werken we op het fietspad in noordelijke richting, naar de Groenendaallaan. In beide richtingen is er voor autoverkeer maar één rijstrook beschikbaar.
Van maandag 31 maart tot donderdag 10 april werken we op het fietspad in noordelijke richting, naar de Groenendaallaan. In beide richtingen is er voor autoverkeer maar één rijstrook beschikbaar.

Vrijdag 11 april tot dinsdag 22 april

Van vrijdag 11 april tot dinsdag 22 april verlengen we de werfzone in noordelijke richting een stukje tot aan het kruispunt met de Vosseschijnstraat.

In beide richtingen is er voor autoverkeer opnieuw maar één rijstrook beschikbaar. Richting Groenendaallaan loopt de afsluiting van het kruispunt met de Merantistraat tot aan het kruispunt met de Vosseschijnstraat. Richting zuiden/Havenhuis loopt de afsluiting tussen de Narvikstraat en de Merantistraat. Aan het kruispunt zijn twee van de drie rijstroken beschikbaar. We passen de lichtenregeling aan het kruispunt met de Vosseschijnstraat aan zodat verkeer zo vlot mogelijk kan doorrijden. 

Fietsers rijden ook in deze fase in beide richtingen op het fietspad en de voor autoverkeer afgesloten rechterrijstrook richting Havenhuis. 

Van vrijdag 11 april tot dinsdag 22 april verlengen we de werfzone in noordelijke richting een stukje tot aan het kruispunt met de Vosseschijnstraat. In beide richtingen is er voor autoverkeer opnieuw maar één rijstrook beschikbaar.
Van vrijdag 11 april tot dinsdag 22 april verlengen we de werfzone in noordelijke richting een stukje tot aan het kruispunt met de Vosseschijnstraat. In beide richtingen is er voor autoverkeer opnieuw maar één rijstrook beschikbaar.

Woensdag 23 april tot vrijdag 16 mei

Van woensdag 23 april tot vrijdag 16 mei werken we op het fietspad richting Havenhuis. 

In beide richtingen is er voor autoverkeer maar één rijstrook beschikbaar. Richting Groenendaallaan loopt de afsluiting van het kruispunt met de Merantistraat tot aan het kruispunt met de Vosseschijnstraat. Richting zuiden/Havenhuis loopt de afsluiting tussen de Narvikstraat en de Merantistraat. Aan het kruispunt zijn twee van de drie rijstroken beschikbaar. We passen de lichtenregeling aan het kruispunt met de Vosseschijnstraat aan zodat verkeer zo vlot mogelijk kan doorrijden.

Fietsers rijden in deze fase in beide richtingen op het fietspad en de voor autoverkeer afgesloten rechterrijstrook richting Groenendaallaan.  

Van woensdag 23 april tot vrijdag 16 mei werken we op het fietspad richting Havenhuis. In beide richtingen is er voor autoverkeer maar één rijstrook beschikbaar.
Van woensdag 23 april tot vrijdag 16 mei werken we op het fietspad richting Havenhuis. In beide richtingen is er voor autoverkeer maar één rijstrook beschikbaar.

Gerelateerd nieuws